Yabancı ülkelere iş seyahatleri yapan şirket üst düzey yöneticileri için seyahatleri süresince özellikle son dönemlerde terör saldırısı tehlikesi ile tedirginlik ortaya çıkmakta, bu nedenle iş seyahatine çıkanlar için “Koruma Sağlanması” talebi doğmaktadır.

İş seyahatinde veya özel seyahatlere çıkan şahısların korunmasında çoğu zaman yasal da olmayan “Yakın Koruma” hizmetinden ziyade; “Seyahat Danışmanlığı” daha etkin ve koruyucu olmaktadır.

Diğer taraftan; terör tehdidinin nerede gerçekleşeceğini bilmek mümkün değildir. Terörün sınırı yoktur. Bununla birlikte dünya çapında sokak suçlarında zarar gören insan sayısının terör kurbanlarının 15 katı olduğu da göz ardı edilmemelidir.

Bilmedikleri bir bölgeye yolculuk yapanların; yanlış yerde ve yanlış zamanda bulunmalarını önlemek, yakın koruma ile güven altına almaktan çok daha kolay ve etkindir.

Seyahat süresince; seyahat planlarının düzenlenmesi, güvenilirliği kanıtlanmış araç ve şöförlerin kullanılması, güvenli güzergah ve mola yerlerinin seçilmesi ile risklerin oluşmadan önlenmesi, iş seyahatindeki çalışanları güven içinde tutacaktır.

Ayrıca seyahat süresince yanınızda bulunacak danışmanlarımız ile kriz durumlarında gerekli desteğin sağlanması, misafirlerin herhangi bir tehdit altında zarar görmeden bölgeden uzaklaştırılması sağlanabilecektir.